Godziny rektorskie w dniu 2 października 2023 r. | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-09-21

Godziny rektorskie w dniu 2 października 2023 r.

inauguracja
Uroczyste otwarte posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej z okazji inauguracji roku akademickiego 2023/2024 odbędzie się 2 października o godzinie 11.15 w Auli Gmachu Głównego. Wydarzenie będzie transmitowane online na uczelnianym kanale YouTube.  

Jak co roku, uroczystość rozpocznie się przemówieniem inauguracyjnym, które wygłosi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. Po oficjalnym ogłoszeniu nowego roku akademickiego przez Rektora, nastąpi wręczenie medali i odznaczeń, w tym nadanie po raz czwarty tytułu „Osobowość Politechniki Gdańskiej”.

W kolejnej części odbędzie się immatrykulacja studentów. Ślubowanie złoży 16 studentów – dwoje przedstawicieli z każdego z ośmiu wydziałów, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas rekrutacji na studia. Na zakończenie wystąpi Agnieszka Skotnicka, przewodnicząca Samorządu Studentów PG.

Uroczyste posiedzenie Senatu będzie również okazją do wręczenia nagrody w Konkursie im. Romualda Szczęsnego na najlepszą pracę dyplomową przygotowaną na Politechnice Gdańskiej, a także wyróżnień dla studentów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w minionym roku akademickim.

Zwieńczeniem inauguracji będzie wykład prof. dr hab. Andrzeja Dragana z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Czym czas różni się od przestrzeni?”. Prof. Andrzej Dragan jest fizykiem, prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Jest laureatem wielu nagród naukowych i stypendystą Uniwersytetu w Oxfordzie. To także zdobywca tytułu Fotograf Roku brytyjskiego pisma "Digital Camera" oraz nominacji do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes. 

O oprawę muzyczną uroczystości zadba oczywiście Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją prof. Mariusza Mroza. 

W związku z Inauguracją Roku Akademickiego, 2 października, w godz.11.00-13.00 obowiązują godziny rektorskie.

W tym dniu, o godz. 9:30, zaplanowane zostało złożenie wieńców pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Natomiast o godz. 19.00, w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu będzie odprawiona msza w intencji nowego roku akademickiego, pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy. 

Na poszczególnych wydziałach odbędą się uroczystości w różnej formule. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronach wydziałów. Studentów, którzy w tym roku rozpoczynają studia na Politechnice Gdańskiej zapraszamy do zapoznania się z Samodzielnikiem Pierwszaka, który ułatwi pierwsze dni na uczelni. 

158 wyświetleń