Konkurs dla najzdolniejszych studentów uczelni technicznych z całej Polski – Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-05

Konkurs dla najzdolniejszych studentów uczelni technicznych z całej Polski – Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS

KOKOS
Zostały przedłużone zapisy do 9 edycji konkursu KOKOS, która jest realizowana przez Niezależne Zrzeszenia Studentów!

Konkurs Konstrukcji Studenckich to projekt od studentów dla studentów. Ma na celu wyróżnienie najlepszych studentów uczelni technicznych i wsparcie ich na drodze do świata biznesu. Konkurs daje szansę na wypromowanie własnego projektu, jak również na poznanie ludzi, którzy im w tym pomogą. Dodatkowo Konkurs znacznie przyczynia się do komercjalizacji projektów młodych adeptów sztuki konstruktorskiej Podczas Gali Finałowej konstruktorzy z całego kraju rywalizują ze sobą, mając na celu jak najlepsze zaprezentowanie swojego pomysłu komisji konkursowej.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne o łącznej wysokości 30 000zł! Aplikacje można zgłaszać we formularzu https://forms.office.com/e/6Ygypabzkz do dnia 08.04.2023.

Zgłoszenia przyjmowane są w siedmiu kategoriach:

• Lifescience – konstrukcje mające na celu pomoc osobom niepełnosprawnym

• Smart Robots – kategoria dla zespołów zajmujących się tworzeniem robotów

• Vehicle – różnego typu pojazdy, często bolidy i motory

• Ecology – konstrukcje wykorzystujące alternatywne źródła energii oraz urządzenia pomagające dbać o środowisko

• Sky – różnego typu konstrukcje związane z poruszaniem się w powietrzu oraz z eksploracją kosmosu.

• Joker – urządzenia niepasujące do pozostałych kategorii

• Railway – kategoria specjalna pod patronatem PKP S.A., konstrukcje usprawniające przejazdy koleją, unowocześniające dworce kolejowe a także służące pomocą ludziom starszym i osobom z  niepełnosprawnością podróżującym tym środkiem transportu

Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu, czyli w Finale. Odbędzie się ona w maju na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konstruktorów z pewnością czeka pełen emocji weekend, ponieważ w trakcie muszą być gotowi na pokaz projektów przed Komisją Konkursową złożoną z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz techniki, a także prezentację praktycznego działania projektu. Ogłoszenie Laureatów nastąpi 14 maja w trakcie uroczystej Gali Finałowej, która będzie zwieńczeniem całego Konkursu.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich można odnaleźć na stronie internetowej: www.kokos.nzs.org.pl oraz social mediach: fanpage KOKOS na Facebooku oraz kokos.nzs na Instagramie.

27 wyświetleń