NAGRODA JAMESA DYSONA 2023 | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-09

NAGRODA JAMESA DYSONA 2023

Nagroda Jamesa Dysona
Pogromcy Problemów poszukiwani! 1 marca 2023 r. ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji międzynarodowego Konkursu Nagroda Jamesa Dysona, organizowanego co roku przez Fundację Jamesa Dysona. To wyzwanie dla pomysłowych studentów oraz niedawnych absolwentów kierunków związanych z inżynierią i projektowaniem.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie rozwiązania konkretnego problemu za pomocą nauki. Młodzi inżynierowie mogą już teraz zgłaszać swoje projekty, również te stworzone dla dobra naszej planety. Punktem wyjścia może być coś irytującego, z czym borykamy się na co dzień lub też problem na skalę światową. Ważne jest to, by rozwiązanie problemu było skuteczne i dobrze przemyślane. W tym roku zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 26 500 zł, a ich projekty zdobędą prestiżowe wyróżnienie. Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać nawet 160 000 zł.

Do Konkursu Jamesa Dysona można zgłaszać się pod linkiem: https://www.jamesdysonaward.org/pl-pl/register/.

Zgłoszenia trwają do 19 lipca 2023 r.

Od 2005 r. organizatorzy konkursu motywują przedsiębiorczych studentów i świeżych absolwentów studiów inżynierskich do rozwiązywania rozmaitych problemów o wymiarze globalnym, poczynając od kwestii środowiskowych, a kończąc na opiece zdrowotnej. Ubiegłoroczną edycję wygrał polski projekt SmartHEAL autorstwa studentów Politechniki Warszawskiej. Laureaci zaprojektowali proste w obsłudze, nieinwazyjne i tanie narzędzie diagnostyczne ran przewlekłych, umożliwiające natychmiastowe wykrycie zmian pH skorelowanych ze stanem zapalnym i tym samym dobranie właściwego leczenia, bez konieczności zdejmowania opatrunku.

Więcej informacji o Konkursie Nagroda Jamesa Dysona: https://www.jamesdysonaward.org/pl-PL/

7 wyświetleń