Wieczór filmowy na WZiE, 2 marca | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-28

Wieczór filmowy na WZiE, 2 marca

Wieczór filmowy

Szanowni Państwo,


Wydziałowa Rada Studentów WZiE oraz Filmowe Koło Naukowe Kino Europa łączą siły i uderzają ze zdwojoną siłą w najbliższy czwartek, o godz. 18.00 w sali 007 WZiE.
Jak zwykle przed projekcją prelekcja po projekcji interlokucja, ale razy dwa.

Najpierw: Big Short z przesadnie znakomitą obsadą (m.in. Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Brad Pitt, a także Selena Gomez), do której dołączy prof. Krzysztof Zięba opowiadając przed filmem o tym, czy „ekonomia to wróżenie z fusów, czy niewiedza”. Trudno dowidzieć się w bardziej przystępny, dowcipny, porywający sposób o przyczynach i mechanizmach kryzysu ekonomicznego 2008.

Po tej spektakularnej lekcji ekonomii obejrzymy Dzień świra Marka Koterskiego z niezapomnianą rolą Marka Kondrata – film, który wszyscy widzieli i dlatego zawsze chętnie oglądają jeszcze raz, gdy tylko nadarza się okazja. Karkołomnej próby wygłoszenia prelekcji do jednego z najsłynniejszych i, w opinii niektórych, najważniejszych polskich filmów, podejmie się prof. Przemysław Parszutowicz. Losy Adasia Miałczyńskiego będą tu okazją do opowieści o egzystencjalizmie i absurdzie istnienia – czyli rozterce głównego bohatera filmu: „To be, k..., or not to be?”. Ta projekcja tylko dla dorosłych ;)

Warto przyjść pooglądać, warto przyjść porozmawiać o filmach.
Warto zabrać przyjaciół i zachęcić studentów.

Do zobaczenia,
Operatorzy Kina Europa i funkcjonariusze WRS-u

54 wyświetleń