Ruszyła rekrutacja do programu stypendiów pomostowych na I rok studiów! | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-08-01

Ruszyła rekrutacja do programu stypendiów pomostowych na I rok studiów!

Stypendia pomostowe
Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia stacjonarne. Czekają na Was stypendia pomostowe na I rok studiów, w wysokości 7000 zł, wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego. Rekrutacja do programu przebiega on-line. Wnioski można składać od 4 lipca do 16 sierpnia 2022 r., do godziny 16.00.

O stypendium na I rok studiów może aplikować każdy maturzysta z 2022 r., który ukończył liceum, technikum lub szkołę branżową II stopnia w 2022 roku i:

• zdał dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym (uzyskał odpowiednią ilość punktów, tzn. min. 100 – zgodnie z algorytmem przyjętym w regulaminie programu);
  • zostanie przyjęty w roku akademickim 2022/2023 na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich;
  • mieszka na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców;
  • pochodzi z niezamożnej rodziny (w której dochód na osobę nie przekracza 2.107 zł brutto);

a ponadto spełnia jeden z poniższych warunków:

• pochodzi z rodziny (czyli jest dzieckiem) byłego pracownika PGR;

lub

• był uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej;

lub

• jest członkiem rodziny wielodzietnej lub jest/był wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka;

lub

• ma rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu.

Szczegółowe informacje na temat kryteriów i aplikowania o stypendium pomostowe na I rok studiów znajdują się w sekcji Stypendia i staże krajowe / Stypendia na I rok.

W roku akademickim 2022/2023 około 500 studentów otrzyma stypendia pomostowe na I rok studiów.