Studiowanie w języku angielskim? To się opłaca! | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-22

Studiowanie w języku angielskim? To się opłaca!

english

Zastanawiasz się, jakie studia wybrać i czy warto studiować po angielsku? Jakie są plusy studiowania w języku angielskim?

Studia po angielsku dają możliwości zdobywania międzynarodowych kontaktów i doświadczeń oraz są jednym ze sposobów na podwyższenie swoich kwalifikacji zawodowych. Jeśli Twoja znajomość angielskiego jest na poziomie komunikacyjnym B1/B2, możesz spokojnie rozważać podjęcie studiów w tym języku.

Studia w języku angielskim - gdzie studiować?

Na studia po angielsku możesz zdecydować się w dowolnym, wybranym przez siebie kraju w Europie i na świecie. Jednak, aby studiować po angielsku, nie musisz wyjeżdżać z Polski. W zależności od zainteresowań, możesz wybierać pomiędzy studiami ekonomicznymi, społecznymi, po kierunki prawnicze czy medyczne. Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oferuje studia po angielsku na kierunkach:

Dzięki szerokiej ofercie studiów po angielsku, także coraz więcej zagranicznych studentów decyduje się na studia w Polsce zyskując możliwość nawiązywania międzynarodowych kontaktów i pracowania w wielokulturowym środowisku bez wyjeżdżania na za granicę.

Studia w języku angielskim - czy warto?

Dlaczego warto zdecydować się na studia po angielsku w Polsce?

• Studia w języku angielskim pozwolą Ci na doskonalenie swoich umiejętności z tego języka, a dodatkowo poszerzenie swoich kompetencji; możesz także uczyć się jednocześnie innych, dodatkowych języków;
  • programy studiów po angielsku są tak skonstruowane, byś mógł zdobyć niezbędne umiejętności do rozpoczęcia pracy w wybranym zawodzie zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Na poszczególnych kierunkach przyswoisz specjalistyczne słownictwo związane z Twoją branżą, a także nauczysz się rozwiązywać zawodowe problemy i poszerzać wiedzę w języku angielskim;
  • studia po angielsku dają Ci również możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów podnoszących Twoje kwalifikacje zawodowe; ma to ogromne znaczenie dla pracodawców i sprawia, że stajesz się bardziej konkurencyjny na rynku pracy;
  • studiując po angielsku w Polsce masz możliwość odbycia ciekawych praktyk zawodowych za granicą; atrakcyjną ofertą są również programy wymiany studenckiej;
  • wybierając kierunek studiów po angielsku już od pierwszego roku masz kontakt z międzynarodowym środowiskiem w swojej branży, gdyż zajęcia prowadzone są także przez specjalistów z zagranicy. Uczysz się także współpracy w międzynarodowym środowisku;
  • warto studiować po angielsku, jeśli planujesz w przyszłości wyjazd za granicę i pracę w wybranym kraju lub kontynuowanie tam studiów magisterskich;
  • studiując po angielsku masz szansę na zdobycie prestiżowego stanowiska nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

Koszty studiów po angielsku w Polsce

Wybierając studia po angielsku weź pod uwagę, że studia anglojęzyczne w Polsce są tańsze niż studia za granicą ze względu na niższe czesne i koszty życia

Jak znaleźć studia po angielsku w Polsce?

Jeśli chcesz studiować po angielsku, ważny jest wybór odpowiedniej uczelni i kierunku. Jak znaleźć interesujący Cię kierunek studiów? Ułatwieniem mogą być wyszukiwarki internetowe, zawierające pełną bazę danych polskich uczelni i kierunków dostępnych w kraju. Dzięki temu szybko znajdziesz opisy kierunków i wymagania poszczególnych uczelni, a także porównasz je między sobą. Na Politechnice Gdańskiej znajdziesz ofertę studiów inżynierskich w Gdańsku, a także studiów magisterskich w Gdańsku i studiów podyplomowych w Gdańsku.

Sprawdź, co proponujemy, wybierz studia po angielsku i daj sobie szansę na zdobycie wiedzy i umiejętności, które zagwarantują Ci karierę zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.