"Ze świata Lean" - nowy cykl spotkań | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-11-09

"Ze świata Lean" - nowy cykl spotkań

Ze świata Lean
Cykl „Ze świata Lean” to co miesięczne spotkania on-line z praktykami Lean Management mające na celu rozpowszechnianie dobrych praktyk, prezentację firm stosujących tę koncepcję zarządzania oraz upowszechnianie wiedzy na temat praktyki Lean.

Każde spotkanie poświęcone jest wybranemu aspektowi Lean i opiera się na prezentacji zgromadzonego doświadczenia, wniosków i refleksji z jego zastosowania.

Wśród naszych prelegentów znajdziecie managerów przedsiębiorstw i ich działów, koordynatorów lean i specjalistów ciągłego doskonalenia. Ludzi, którzy chcą podzielić się ze światem tym czego doświadczyli i wnioskami z tego doświadczenia płynącymi.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem: zapisz się tutaj, a będziemy Ci przesyłać informacje o nadchodzących wydarzeniach:

Gorąco zapraszamy!

Zespół Katedry Inżynierii Zarządzania i Jakości, Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej


Wydarzenia:

  • 25.11.2021r. godz. 15:00-16:30 / on-line - "GREEN LEAN – czyli jak zostać SUPERBOHATEREM", prelegent: Łukasz Sowiński. Senior LSS Specialist w XYLEM.

Wejście na spotkanie

Praca powinna sprawiać Ci przyjemność i pozwalać na ciągły rozwój. Dlatego mottem naszego zespołu LSS (Lean Six Sigma) jest zabawa Lean i pełna swoboda w realizowaniu celów. Dodatkowo hasłem przewodnim korporacji jest rozwiązywanie globalnych problemów dostępu do wody pitnej (Xylem Let’s Solve Water). Budujemy nie tylko świadomość pracowników, ale i lokalnych społeczności oraz instytucji. Wykorzystując kreatywność oraz ludzki potencjał pokazujemy jak usprawniać nie tylko procesy produkcyjne, ale przede wszystkim własne życie, samych siebie i ratować otaczający nas świat. Podczas seminarium poznacie Xylem jako firmę, ale także jako pojęcie (korelacja Lean i Green).

Nazywam się Łukasz Sowiński i od trzech lat wspólnie z zespołem LSS (opcjonalnie CI) bawimy się w Lean w jednej z fabryk Xylem produkującej pompy do wody pitnej. Pokażę jak w firmie, której jedynym standardem jest brak standardów żyją Leanowcy. Dodatkowo przedstawię moją historię od sadzenia kwiatka po transformację Lean gniazda modelowego.

  • 09.12.2021r. godz. 15:00-16:30 / on-line - "Design for lean, czyli wdrażamy nowy produkt", prelegent: Monika Malciak. Lean Manager w Ficomirrors Polska

Wejście na spotkanie

Powszechnym podejściem organizowania warsztatów Kaizen, wdrażania narzędzi lean jest moment, kiedy produkcja jest uruchomiona, zatwierdzona przez klienta. Jednak pewnego dnia przychodzą tak duże zamówienia, że nie da się ich zrealizować bez dodatkowych kosztów, czy inwestycji. Wtedy specjalnie powołana grupa analizuje przepływ, identyfikuje wąskie gardło i zastanawia się jak udrożnić przepływ, jakie są straty w procesie i jak można je wyeliminować. Kiedy warsztat zakończy się sukcesem, bohaterowie otrzymują gratulację i firma może zaraportować duże oszczędności. Jednakże z perspektywy finansowej firmy „mleko się już rozlało” i czy to na pewno jest oszczędność? A co Wy na to, aby te same działania odbyły się wcześniej? Tak, aby przewidzieć pewne sytuacje już na etapie projektowania produktu, przepływu, maszyn?

Monika Malciak posiada trzynastoletnie doświadczenie w branży automotive w dziale logistyki i ciągłego doskonalenia. Od pięciu lat z sukcesem wdraża projekty usprawniające Lean Six Sigma w zakładach FICOSA w Polsce i Europie. To co najbardziej lubi w swojej pracy to, to że każdy dzień jest inny i wokół są wspaniali ludzie.

119 wyświetleń