CEEMAN (Akredytacja IQA) | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

CEEMAN (Akredytacja IQA)

Central and East European Management Development Association (CEEMAN) to międzynarodowa organizacja, która za główny cel stawia sobie podwyższanie jakości edukacji w zakresie zarządzania. Początkowo, założona w 1993 roku instytucja, obejmowała swoim zasięgiem obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie zrzesza 200 członków z 50 krajów Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji.

W 1998 r. ówcześni członkowie CEEMAN powzięli decyzję o stworzeniu programu poprawy jakości dla członków organizacji. Efektem było ustanowienie Międzynarodowej Akredytacji Jakości (International Quality Accreditation – IQA), o którą starać się mogą szkoły biznesu i inne instytucje zajmujące się rozwojem zarządzania, funkcjonujące w dynamicznie rozwijających się środowiskach Europy Środkowej i Wschodniej.

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej akredytację IQA otrzymał w roku 2019 na okres sześciu lat do  2025 roku.

Komisja Akredytacyjna podkreśliła znakomitą jakość kształcenia, kompleksowe podejście do zaspokajania potrzeb studentów oraz bogate kontakty ze środowiskiem biznesu.

Więcej o akredytacji