Nabór wniosków w zakresie współpracy z uczelniami zagranicznymi | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-01-26

Nabór wniosków w zakresie współpracy z uczelniami zagranicznymi

globe
Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej zachęca wydziały i jednostki PG do składania wniosków dotyczących współpracy z uczelniami zagranicznymi z krajów niestowarzyszonych z programem Erasmus+.

Po rocznej przerwie Komisja Europejska ponownie ogłosiła konkurs na Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego wspieraną przez fundusze polityki zewnętrznej. Projekty realizowane w ramach programu mogą dotyczyć mobilności z krajami trzecimi, niestowarzyszonymi z programem Erasmus+ (z wyłączeniem Andory, Monako, Państwa Watykańskiego, San Marino, Szwajcarii, Wysp Owczych oraz Zjednoczonego Królestwa). 

Każda uczelnia wyższa może zawnioskować tylko o jeden projekt, dlatego Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej złoży wniosek w imieniu całej Politechniki Gdańskiej.

Jak zgłosić się do programu?

Do 31 stycznia wydziały i jednostki PG mają czas na wypełnienie i wysłanie do DMWA na adres maria.doerffer@pg.edu.pl formularzy o współpracy. W formularzach należy zawrzeć szczegółowe i precyzyjne informacje dotyczące uczelni partnerskich oraz planowanej współpracy (obowiązuje zasada: jeden formularz - jedna uczelnia partnerska; w przypadku zainteresowania współpracą z więcej niż jedną uczelnią partnerską należy wypełnić osobne formularze dla każdej z uczelni partnerskich).   

– By mieć szansę na otrzymanie dofinansowania, musimy dokładnie opisać współpracę ze wszystkimi partnerami, dlatego też do wniosku będziemy mogli dołączyć wyłącznie partnerów, dla których zostaną przygotowane kompletne i szczegółowo wypełnione formularze –  mówi Maria Doerffer z DMWA. 

Pytania prosimy kierować do Marii Doerffer: maria.doerffer@pg.edu.pl

Lista krajów objętych programem

49 wyświetleń