ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

W ramach rozszerzania współpracy Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi  - zaprosiliśmy dwie klasy z Gdyni i Gdańska na specjalny pokaz filmowy. 

W Gdyńskim Centrum Filmowym zorganizowaliśmy prezentację filmu „Big Short”, zdobywcy tegorocznego Oskara w kategorii „najlepszego scenariusza adaptowanego”, którego fabuła oparta jest na podstawie książki Michaela Lewisa pod tym samym tytułem. Bardzo dobrą recenzję filmu, tuż po wejściu na ekrany wystawił prof. Piotr Dominiak na swoim blogu „Dominiakana”

Na zorganizowany przez nas pokaz zostali zaproszeni uczniowie z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku

Wykład w sali kinowej poprzedzający prezentację dzieła w reżyserii  Adama MCKay oraz dyskusję z młodzieżą po zakończeniu filmu poprowadziła dr Katarzyna Kubiszewska z Katedry Analizy Ekonomicznej i Finansów.

Kolejne spotkania z naszymi wykładowcami już w następnym tygodniu w ramach „Dnia otwartego” na Wydziale Zarządzania i Ekonomii, którego program znajdziecie Państwo tutaj.

Podziękowania dla pani dr Katarzyny Kubiszewskiej za zorganizowanie wykładu i poprowadzenie dyskusji w Gdyńskim Centrum Filmowym oraz dla Małgorzaty Rejmer i Jacka Stawianego za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.

Szkoły, które chciałyby wziąć udział w organizowanych przez nas wydarzeniach, wykładach lub warsztatach z przedsiębiorczości prosimy o kontakt: Pawel.Jacewicz@zie.pg.gda.pl lub 58 348 64 38

Galeria zdjęć