W dniu 26 marca 2019 roku odbyła się IX edycji konkursu „Wiem na bank” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.

Zapisy zakończone. Zapraszamy na edycję X w 2020 roku!

 

WYNIKI IX EDYCJI:

Quiz o świecie i życiu wygrali uczniowie z II LO w Elblągu, za którymi uplasowali się uczniowie III LO w Gdańsku oraz ZSK w Tczewie. Zwycięzcy otrzymali m.in. zaproszenie na wizytę edukacyjną w elbląskim Browarze.

Wśród indywidualnych zwycięzców znaleźli się:

  • 1 miejsce: Andrzej Pióro, III LO w Gdańsku  
  • 2 miejsce: Bartłomiej Michałowski, III LO w Gdańsku
  • 3 miejsce: Paweł Budny, II LO w Elblągu

Laureaci otrzymali m.in. tablet Apple iPad, tablety Samsung oraz dla miejsc 4-6 czytniki e-booków Kindle. Dodatkowo klasa zwycięzcy otrzymała zaproszenie na dedykowaną wizytę na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Relacja z przebiegu konkursu dostępna tutaj.

---

Konkurs „Wiem na bank”, zweryfikuje wiedzę uczniów z województw warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego dotyczącą współczesnych problemów funkcjonowania rynków finansowych, zagadnień z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii.

Co młodzież wie na bank?!

Organizatorzy:

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

 

Przebieg konkursu:

Konkurs polega na rywalizacji indywidualnej. Każdy z uczestników rozwiązuje test składający się z 30 pytań zamkniętych. Czas na rozwiązanie testu wynosi 45 minut. Zwycięzcami zostają trzej uczniowie, którzy osiągną najlepszy wynik.

W czasie pisania testów przez Uczniów, dla nauczycieli/ opiekunów przewidziane jest szkolenie „Narzędzia w pracy nauczyciela podstaw przedsiębiorczości.” prowadzone przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Atrakcją dnia konkursowego będzie wykład akademicki pt. "Q&A - czyli komentarz do pytań konkursowych z zakresu bankowości" poprowadzony przez dr. Jarosława Ziętarskiego z Katedry Analizy Ekonomicznej i Finansów, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. 

 

Nagrody:

Dla najlepszej szóstki uczestników czekają wartościowe nagrody rzeczowe (m.in.: Apple iPad, 2x Samsung Galaxy Tab A T585 LTE oraz 3x czytnik e-booków Kindle). Każda szkoła, która weźmie udział w konkursie otrzyma Certyfikat udziału, a także prawo do „Dedykowanej wizyty na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej”. W ramach wizyty przewidziano m.in. wykład z wybranego zagadnienia z zakresu ekonomii, warsztaty oraz zwiedzanie campusu Uczelni.

Do pobrania:

 

Zgłoszenia można wysyłać:

  • Mailowo na: sekretariat@zso2.elblag.pl
  • W wersji papierowej na adres: II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, ul. Królewiecka 42, 82-300 Elbląg z dopiskiem: Zgłoszenie na konkurs „Wiem na bank”.

 

Dodatkowe informacje na temat konkursu: wiemnabank@zie.pg.gda.pl lub 58 347 27 75

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Patronaty honorowe:

   

Patronat medialny:

  

Partnerzy: