O konkursie

KOMUNIKAT:

ZE WZGLĘDU NA DYNAMICZNIE ROZWIJAJĄCĄ SIĘ SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ W POLSCE, WŁADZE POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ ODWOŁAŁY WSZYSTKIE ZAPLANOWANE NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE WYDARZENIA I IMPREZY, KTÓRYCH GOSPODARZEM MIAŁA BYĆ UCZELNIA. 

W ZWIĄZKU Z TYM X EDYCJA WIEM NA BANK 2020 ZOSTAJE PRZESUNIĘTA NA MARZEC 2021R.

***

Konkurs „Wiem na bank – Indeks na WZiE” jubileuszowa X edycja (2020)

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce, władze Politechniki Gdańskiej odwołały wszystkie zaplanowane na najbliższe tygodnie wydarzenia i imprezy, których gospodarzem miała być uczelnia.  

W związku z tym X edycja Wiem na Bank 2020 zostaje przesunięta na marzec 2021r.

 

Konkurs „Wiem na bank – Indeks na WZiE” organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Celem głównym Konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest skierowany do wszystkich uczniów z liceum i technikum.

Polega na rywalizacji indywidualnej, składającej się z dwóch etapów.

I etap Konkursu (23.03.2020) obejmuje rozwiązanie testu on-line na wcześniej przygotowanej platformie e-nauczanie. Każdy z uczestników I etapu rozwiązuje indywidualnie test składający się z 20 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. Do II etapu zostaje zakwalifikowanych 30 osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów.

W II etapie (17.04.2020) każdy z uczestników rozwiązuje test składający się z 30 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru, zróżnicowanych pod względem stopnia trudności. Ten etap odbywa się stacjonarnie w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Zwycięzcy konkursu (dwóch uczestników z uzyskanym najlepszym wynikiem II etapu) uzyskują tytuł Laureata, który jest ważny dwa lata i umożliwia przyjęcie na zasadach preferencyjnych na Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Zgłoszenia (formularz zgłoszeniowy) dostępny jest w zakładce „ZGŁOSZENIA”

Wypełniony formularz należy przesłać do siedziby Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej do dnia 18 marca 2020 roku.

Szczegółowy regulamin wraz z załącznikami oraz przykładowe pytania z poprzednich lat znajdują się w zakładce „DO POBRANIA”.