Zapraszamy Uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w VIII edycji konkursu „Wiem na bank”, który odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.

Na zgłoszenia czekamy do 25 marca 2018!

 

Konkurs „Wiem na bank”, zweryfikuje wiedzę uczniów z województw warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego dotyczącą współczesnych problemów funkcjonowania rynków finansowych, zagadnień z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii.

Co młodzież wie na bank?!

 

Organizatorzy:

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

 

Przebieg konkursu:

Konkurs polega na rywalizacji indywidualnej. Każdy z uczestników rozwiązuje test składający się z 30 pytań zamkniętych. Czas na rozwiązanie testu wynosi 45 minut. Zwycięzcami zostają trzej uczniowie, którzy osiągną najlepszy wynik.

Atrakcją dnia konkursowego będzie wykład pt. "Krótka historia wartości pieniądza w czasie", dr. Jarosława Ziętarskiego z Katedry Analizy Ekonomicznej i Finansów, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

 

Nagrody:

Zwycięzcy konkursu otrzymają tytuł laureata oraz nagrody rzeczowe. Szkoła zwycięzcy otrzyma zaproszenie na wizytę edukacyjną do Browaru w Elblągu, aby wspólnie z przewodnikiem poznać historię elbląskiego piwowarstwa, zobaczyć nowoczesną technologię produkcji napoju oraz zapoznać się ze sztuką zarządzania dużym zakładem przemysłowym.

Każda szkoła, która weźmie udział w konkursie otrzyma Certyfikat udziału, a także prawo do „Dedykowanej wizyty na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej”. W ramach wizyty przewidziano m.in. wykład z wybranego zagadnienia z zakresu ekonomii, warsztaty oraz zwiedzanie campusu Uczelni.

Do pobrania:

 

Zgłoszenia można wysyłać:

  • Mailowo na: sekretariat@zso2.elblag.pl
  • W wersji papierowej na adres: II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, ul. Królewiecka 42, 82-300 Elbląg z dopiskiem: Zgłoszenie na konkurs „Wiem na bank”.

 

Dodatkowe informacje na temat konkursu: wiemnabank@zie.pg.gda.pl lub 58 347 27 75

Patronaty honorowe:

   

Patronat medialny:

 

Partner:

Sponsor