Zgłoszenia do konkursu „Wiem na Bank – Indeks na WZiE” ruszyły! | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-01-23

Zgłoszenia do konkursu „Wiem na Bank – Indeks na WZiE” ruszyły!

Zapraszamy uczniów liceum i technikum z całej Polski do uczestnictwa w X jubileuszowej edycji konkursu „Wiem na Bank – Indeks na WZiE”, który w tym roku odbędzie się całkowicie on-line. Nagroda główna przewidziana dla dwóch najwyżej sklasyfikowanych uczestników to uzyskanie tytułu Laureata, który umożliwia przyjęcie na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Głównym celem Konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Na zgłoszenia czekamy do 3 lutego 2021 r., wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać mailowo na: wiemnabank@zie.pg.edu.pl.

Rywalizacja przeprowadzona zostanie w II etapach:

I etap:

•  10 lutego 2021 r. – który będzie polegał na rozwiązaniu przez uczestników testu zamkniętego, jednokrotnego wyboru. Test dostępny będzie poprzez platformę e-nauczanie. 10 osób z najlepszym wynikiem przechodzi do kolejnego etapu.

II etap :

• do 15 marca 2021 r. do godz. 20.00 – zakwalifikowani uczestnicy przygotowują i przesyłają prace projektowe dotyczące uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego.
  • 29-30 marca 2021 r. – finał, prezentacja projektów przed jury w formie zdalnej.

1 kwietnia 2021 r. - zostaną ogłoszone wyniki. Tytuł Laureata, który jest ważny 2 lata, otrzymają dwie osoby. Przewidziane są również nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.

Organizatorzy konkursu: Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Ważne informacje:

Kontakt: