ZAPROSZENIE

Zapraszamy na czwartą edycję konferencji Ekonomia/kultura/wartości. Organizatorzy pierwszej edycji konferencji sprzed czterech lat byli przekonani, że ekonomia jest przede wszystkim nauką społeczną i jako taka winna wchodzić w owocny dialog z innymi naukami społecznymi oraz humanistycznymi. Każda kolejna odsłona konferencji stanowiła rozwinięcie tej tezy i eksplorowała pogranicza ekonomii, filozofii, socjologii i antropologii, a także etyki biznesu i CSR.

W tym roku konferencja nietypowo odbędzie się w dwóch etapach. Podczas pierwszej części Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zaszczyci Profesor Lord Robert Skidelsky, członek Izby Lordów brytyjskiego parlamentu, który wygłosi wykład zatytułowany Keynes’s General Theory after 80 Years. Wykład odbędzie się 10 maja 2016 roku, o godz. 13.15, w Auli Politechniki Gdańskiej znajdującej się w Gmachu Głównym tej uczelni i będzie tłumaczony na język polski.

Druga część konferencji, zatytułowana „How much is enough?” odbędzie się 13 czerwca 2016 roku. Tę odsłonę otworzy syn Sir Roberta Skidelsky’ego, Edward Skidelsky, profesor filozofii Uniwersytetu w Exeter, który wygłosi wykład zatytułowany Work and Leisure (wykład będzie tłumaczony na język polski). Drugim prelegentem będzie były minister gospodarki RP profesor Jerzy Hausner z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z wykładem Firma Idea. Nowe podejście do wartości w biznesie. Jako ostatni zabierze głos profesor Paul H. Dembinski z Uniwersytetu w Genewie i Fryburgu, który przedstawi wykład Kryzys ekonomiczny a kryzys wartości. Serdecznie zapraszamy na wykłady z udziałem naszych szacownych gości 13 czerwca 2016 roku na Dziedziniec Fahrenheita Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, na godzinę 15:00.

Ważnym elementem tej części będzie także uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów MBA prowadzonych na WZiE.