Żegnamy nagle zmarłego Profesora Jacka Namieśnika

Społeczność Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej została wstrząśnięta wiadomością o nagłej śmierci prof. dr hab. inż. Jacka Namieśnika, Rektora Naszej Uczelni. Przyjęto ją najpierw z niedowierzaniem, a po chwili z głębokim smutkiem.

Profesor Jacek Namieśnik był nie tylko wybitnym naukowcem i znakomitym Rektorem Politechniki Gdańskiej. Był także przyjacielem naszego Wydziału. I trudno uwierzyć, że nie będzie nam dane się z Nim spotykać, dyskutując o trudnych sprawach w bardzo złożonej obecnie akademickiej rzeczywistości.

Profesor Jacek Namieśnik mimo ogromu obowiązków zawsze znajdował czas, aby się pochylić nad sprawami pozornie błahymi, a także bardziej złożonymi, szukając najlepszego rozwiązania.

Zawsze stawiał interes Politechniki Gdańskiej ponad partykularyzmy. Był otwarty na zmiany, starał się je przeprowadzać konsekwentnie i ewolucyjnie. Trudno dobrać słowa, aby wyrazić smutek z powodu śmierci Naszego Rektora. Będzie nam Go bardzo brakowało.

Wyrazy głębokiego współczucia składamy małżonce, dzieciom i wnukom Profesora.

Kolegium dziekańskie, Pracownicy i Studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Profesor Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, zmarł 14 kwietnia 2019 roku - w swoim domu w Gdańsku. Przyczyną jego śmierci były prawdopodobnie problemy związane z sercem. Miał 69 lat.