ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY 21 MARCA 2018

W ramach Dnia Otwartego  „Politechnika OPEN” na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziału, a także wziąć udział w wielu warsztatach, wykładach i innych atrakcjach organizowanych przez studentów.

Zapisy na warsztaty są obligatoryjne.  Można ich dokonać wysyłając zgłoszenie na e-mail: pgopen@zie.pg.edu.pl

Harmonogram wydarzeń Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej – 21.03.2018:

10:00 – 10:40 – (Aula 007 WZiE) Spotkanie z p. Dziekan dr hab. Julitą Wasilczuk, prof. nadzw. PG i Wydziałową Radą Studentów WZiE

Co nowego słychać na WZiE? Jakie możliwości czekają na nowych studentów? Jak wyjechać do USA w ramach wizyty studyjnej? Jaki wybrać kierunek studiów?

10:40 – 11:00 – (Hol WZiE) Poznaj WZiE oczami studentów – zwiedzanie Wydziału ze studentami WZiE

Poznaj miejsca, które powinien znać przyszły student. Skąd wypożyczyć kalkulator? Gdzie jest najciszej? Jak skorzystać z wi-fi?

11:00 – 14:00 – (Hol WZiE) Konkurs: „Familiada” - Wydziałowa Rada Studentów ZiE PG

Stań do rywalizacji z kolegą z klasy, szkoły lub z innymi odwiedzającymi Wydział. Wykorzystaj zebraną cenną wiedzę o Politechnice Gdańskiej i Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Wygraj nagrody rzeczowe!  Konkurs rusza w momencie uzbierania się graczy przy stanowisku na Wydziale Zarządzania
i Ekonomii.

11:00 – 12:00 – (s. 211/212 WZiE) Wykład motywacyjny: „10 młodych osób, które osiągnęły sukces – czego możemy się od nich nauczyć?” – Jan Krakowski, Student International Management na WZiE, Przewodniczący Koła Naukowego Sensoris.

Na wykładzie poznacie portrety ludzi ze świata biznesu, sportu i mediów społecznościowych: ich początki i drogi na szczyt. Może któryś przykład odkryje Twoją drogę do sukcesu?

11:00 – 11:45 – (s.318/319 WZiE) Wykład: „Psychologia w zarządzaniu” - dr Paweł Ziemiański

Kierowanie zespołem to nie tylko organizowanie jego pracy. Bycie dobrym managerem wymaga znajomości psychologii, aby odpowiednio motywować, kształtować relacje między pracownikami,
a nawet rozwiązywać zaistniałe konflikty.

11:50 – 12:10 – (Hol WZiE) – Warsztat otwarty:  „Kosmiczny projekt” – Wydziałowa Rada Studentów ZiE PG.
Wykorzystaj wiedzę o zarządzaniu projektami i zbuduj wspólnie ze studentami WZiE statek kosmiczny dla kurzego jajka!

12:15 – 13:00 – (s.318/319 WZiE) Wykład: „What do we manage today?” - dr Marta Szeluga-Romańska. Wykład prowadzony w języku angielskim!

Na wykładzie poznasz różne, czasem nieoczywiste sfery naszego życia i aktywności, którymi dziś zarządzamy. Dowiedz się czym zarządzamy i jak to dobrze robić.

13:15 – 14:00 - (Aula 107 WZiE) Wykład:  „Podatki - tajemnica ukryta w codziennym życiu” -
mgr Piotr Kasprzak.

Na wykładzie dowiecie się dlaczego płacimy podatki i co się z nimi tak naprawdę dzieje. Jednak co najważniejsze, powiemy kiedy jak i gdzie je płacimy? Postaramy się także wyjaśnić, gdzie podatki się ukrywają, czy można legalnie unikać ich płacenia i czego nie mamy, gdy ich nie płacimy?

Warsztaty (obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez maila: pgopen@zie.pg.edu.pl ):

11:00 – 12:30 – (s. 209 WZiE) Warsztat: „Zarządzanie projektami wykorzystując mapowanie procesów” - Krzysztof Figas , Przewodniczący Wydziałowej Rady Studentów ZiE PG. (30 os.)

12:30 – 13:15 – (s. 400A Gmach Główny PG) Warsztat: „Herbata źródłem młodości?”, dr inż. Elwira Brodnicka i Koło Naukowe Jakościowe Aspekty Towaroznawstwa „Sensoris” (32 os.)

13:15 – 14:00 –(s. 318/319 WZiE)  Warsztat:  „Kosmiczny projekt” – Wydziałowa Rada Studentów ZiE PG.  (30 os.)

Projekt – słowo tak niepozorne, a kryjące w sobie znaczenie niezwykle silne, ponieważ dzięki projektom możemy spełniać marzenia i osiągnąć to, co trudne do zrealizowania. Na warsztacie WRS udowodni Wam, że nawet zbudowanie statku kosmicznego dla kurzego jajka to „pikuś”, jeżeli wie się, co to projekt.

14:00 – 14:45 –(s. 318/319 WZiE)   Warsztat:  „Kosmiczny projekt” – Wydziałowa Rada Studentów ZiE PG. (30 os.)

Zapraszamy!