Wyniki rekrutacji. Zarządzanie po angielsku najpopularniejsze na Politechnice Gdańskiej

W tym roku kandydaci ponownie najczęściej wybierali kierunki prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG.  Zarządzenie w języku angielskim, ekonomia, gospodarka przestrzenna, mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji – to najpopularniejsze kierunki studiów na Politechnice Gdańskiej w rekrutacji na rok akademicki 2019/2020.

O miejsce na studiach stacjonarnych ubiegało się w sumie 26663 kandydatów (w tym 25324 os. na studia I stopnia), przyjętych zostało 4305 osób, w tym 3740 osób na studia I stopnia.

Najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce odnotowano na kierunku Zarządzanie w języku angielskim (18,3 os. na miejsce) oraz na ekonomii (17,7 os. na miejsce) na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Niemal 15 osób (14,9 os. na miejsce) ubiegało się o miejsce na kierunku Gospodarka przestrzenna na Wydziale.

Kierunki prowadzone na WZiE cieszyły się również największą popularnością w rekrutacji 2018/2019. Najczęściej wybieranymi kierunkami były kolejno: ekonomia, zarządzanie w języku angielskim oraz analityka gospodarcza.

Wyniki rekrutacji opublikowane zostały na kontach rekrutacyjnych kandydatów. Wszystkim przyjętym na studia serdecznie gratulujemy!

Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu. Pod koniec sierpnia na stronie pg.edu.pl/rekrutacja opublikowany zostanie komunikat, czy i na których kierunkach odbędzie się nabór dodatkowy, wrześniowy.

Więcej informacji nt. rekrutacji można znaleźć [tutaj].