Wyniki rekrutacji. Kierunek WZiE ponownie najpopularniejszym kierunkiem na PG

Ekonomia, mechatronika oraz gospodarka przestrzenna – to najpopularniejsze kierunki studiów na Politechnice Gdańskiej w rekrutacji na rok akademicki 2020/2021. Na jedno miejsce na tych kierunkach chętnych było ponad 15 osób. O miejsce na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych ubiegało się łącznie ponad 25,8 tys. kandydatów, przyjęto 4385 osób.

Wyniki rekrutacji zostały opublikowane na kontach rekrutacyjnych kandydatów. O miejsce na studiach stacjonarnych ubiegało się w sumie 23 770 kandydatów (w tym 23002 na studia I stopnia), przyjętych zostało 3721 osób (w tym 3495 osób na studia I stopnia).

Najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce odnotowano na kierunku Ekonomia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii (16,9 os. na miejsce), kierunku mechatronika na Wydziale Mechanicznym (15,8 os. na miejsce) oraz gospodarce przestrzennej na Wydziale Architektury (15,1 os. na miejsce).

Największe zainteresowanie studiami prowadzonymi na WZiE PG utrzymuje się już od kilku lat. W rekrutacji w roku 2018/2019 spośród wszystkich kierunków Politechniki Gdańskiej najwięcej chętnych było również ekonomię (33 osoby na miejsce), zarządzanie w języku angielskim (28,8 os./miejsce) oraz analitykę gospodarczą (22,5 os./miejsce). Rok temu, w rekrutacji 2019/2020 najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce na całej PG odnotowano na kierunku Zarządzanie w języku angielskim (18,3 os. na miejsce) oraz na ekonomii (17,7 os. na miejsce).

Łącznie na Politechnice Gdańskiej na studia niestacjonarne I i II stopnia zgłosiło się łącznie 2038 osób, przyjęte zostały 664 osoby.

Wszystkim osobom, które dostały się na studia serdecznie gratulujemy!

Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu. W najbliższym czasie na stronie pg.edu.pl/rekrutacja opublikowany zostanie komunikat, czy i na których kierunkach odbędzie się nabór dodatkowy.

Więcej informacji nt. rekrutacji można znaleźć TUTAJ