Wykład inauguracyjny projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” na WZiE

Już w najbliższy piątek, 25 września 2020r. uroczyście rozpocznie się projekt edukacji ekonomicznej dla młodzieży szkolnej prowadzony przez nauczycieli akademickich z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG. Ze względu na panujące obostrzenia epidemiologiczne, wykład inaugurujący odbędzie się w formie on-line.

Innowacyjny projekt edukacyjny, dofinansowany przez Narodowy Bank Polski ma na celu popularyzację wiedzy na temat zarządzania finansami osobistymi wśród uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych i młodzieży szkół ponadpodstawowych. Projekt ten wpisuje się w społeczną misję Wydziału ZiE oraz Politechniki Gdańskiej - "kształtowanie dobrych postaw etycznych, obywatelskich, społecznych".

Projekt z uczestnictwem młodzieży szkolnej rozpocznie się w piątek, 25 września 2020r. wykładem inauguracyjnym Marcina Mielewczyka, menadżera Zespołu Doradców Klienta Korporacyjnego w ING Bank Śląski w Gdańsku pt.:  „Od pomysłu do bilansu” oraz Andrzeja Ostrowskiego – Dyrektora Regionalnego ds. Korporacyjnych w ING Bank Śląski. Uczniowie będą uczestniczyli w wykładzie w formie zdalnej.

W ramach działań odbędą się m.in. warsztaty, wizyty studyjne oraz konkursy dla uczniów szkół podstawowych i średnich, poruszające takie obszary jak: zarządzanie własnymi pieniędzmi, obrót gotówkowy i bezgotówkowy, bezpieczeństwo dokonywania transakcji oraz przedsiębiorczość.