Wizyta gości z North Minzu University

03 grudnia 2018r. miała miejsce pierwsza wizyta przedstawicieli z North Minzu University (zwanego również Beifang University of Nationalities)  z Yinchuan, prowincji Ningxia w Chinach.

Chociaż była to pierwsza wizyta gości na Politechnice Gdańskiej to współpraca rozpoczęła się dużo wcześniej.  Pierwsze kontakty zostały zainicjowane w 2016 roku- dr Magdalena Popowska, Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej, spotkała się zarówno ze studentami jak i z pracownikami tej bardzo zróżnicowanej pod względem etnicznym i narodowościowym uczelni. Już wówczas podjęte zostały rozmowy i ustalenia dotyczące ewentualnej współpracy naukowej i dydaktycznej, które doprowadziły do podpisania w 2017 r. Memorandum of Understanding z Politechniką Gdańską.

W tym roku dokonano uzgodnienia trzech programów kształcenia na poziomie licencjackim, tak aby w przyszłym roku można było rekrutować studentów na program podwójnego dyplomowania w ramach  studiów licencjackich prowadzonych na WZiE PG w języku angielskim – Bachelor in Management.