Student WZiE – Michał Laskowski w międzynarodowym programie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, USA

Międzynarodowy sukces studenta Inżynierii Danych prowadzonego na WZiE i WETI PG. W dniach 08-26 lipca student Michał Laskowski będzie uczestniczył w międzynarodowym programie Trepcamp Entrepreneurial Simulator 2019, który odbędzie się na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w Dolinie Krzemowej. Do programu dostają się tylko nieliczni - chęć wzięcia udziału w tegorocznej 5. edycji programu zgłosiło 30 000 studentów z całego świata.

W trakcie 3-tygodniowego programu treningowego grupa wyłonionych w rekrutacji międzynarodowych studentów będzie tworzyła i rozwijała start-upy oparte o rozwiązania w dziedzinie Big Data i Artificial Intelligence. Ich celem będzie stworzenie przedsięwzięcia, który rozwiąże problem zlecony przez jedną z firm z Doliny Krzemowej.

Zdecydowałem się zaaplikować na ten program, ponieważ jest to wyjątkowa okazja rozwinięcia swoich umiejętności, które pozyskuję na studiach Data Engineering na Politechnice Gdańskiej. Jest to dla mnie niepowtarzalna możliwość na poszerzenie horyzontów oraz odwiedzenie ,,Kolebki Nowych Technologii” - Doliny Krzemowej. Informacje o programie znalazłem na stronie banku Santander Universidades, z którym Politechnika Gdańska współpracuje. – opowiada Michał Laskowski

W pracach koncepcyjnych uczestnicy projektu będą mieli do dyspozycji grupę międzynarodowych mentorów i przedsiębiorców, którzy pomogą im wprowadzić pomysły w życie. Najlepszy start-up otrzyma dotację w kwocie 50 000 USD na dalszy rozwój.

W przeszłości miałem okazje uczestniczyć  w wielu podobnych przedsięwzięciach m.in. w Gdynia Business Week czy Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Nie mogę doczekać się już wyjazdu. Jest to dla mnie wyjątkowe wyróżnienie reprezentować Politechnikę Gdańską na arenie międzynarodowej. Dziękuję za wsparcie ze strony WZiE i PG! – kontynuuje student.

Program obejmuje również seminaria z udziałem ekspertów, wizyty w inkubatorach, akceleratorach oraz ośrodkach innowacji wiodących światowych firm, a także prezentacje przed panelem międzynarodowych inwestorów.

Gratulujemy i czekamy na wieści z Doliny Krzemowej!