Spotkanie naukowe w ramach Rethinking Economics Gdańsk

Zapraszamy na kolejne seminarium Rethinking Economics Gdańsk (RE Gdańsk), które odbędzie się Już w czwartek 25 lutego o godzinie 18.00 na platformie Zoom.  Tematem spotkania będzie „Bezwarunkowy dochód podstawowy – rozdawnictwo czy inwestycja w przyszłość?”

Gościem seminarium będzie dr Maciej Szlinder, filozof, socjolog, ekonomista, autor książki „Bezwarunkowy dochód podstawowy. Rewolucyjna reforma społeczeństwa XXI wieku”.

WEJŚCIE NA SPOTKANIE

Prelegent będzie starał się wykazać, że bezwarunkowy dochód podstawowy nie tylko jest możliwy do sfinansowania, ale wpłynie pozytywnie na wzrost gospodarczy w krótkim i długim okresie, a także na rozwój społeczny poprzez zaprzestanie marnowania potencjalnych zdolności związanych z biedą i zmniejszenie nierówności.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich. Zapraszamy szczególnie studentów!

***

W ramach RE Gdańsk prowadzone są wykłady i seminaria, na których prezentowane i omawiane są główne zagadnienia makroekonomiczne takie jak inflacja, bezrobocie, dług publiczny, pieniądz, nierówności dochodowe, polityka pieniężna i polityka fiskalna, z perspektywy heterodoksyjnych szkół ekonomicznych. Inicjatorem gdańskich spotkań jest dr Paweł Umiński, adiunkt Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Wydarzenia wspiera również Fundacja im. Edwarda Lipińskiego działająca na rzecz promocji pluralizmu w naukach ekonomicznych.

Wydarzenie na portalu Facebook.

Strona Rethinking Economics Gdańsk:  Facebook oraz Fundacja Lipińskiego