Młodzież, która "wie na bank" - znamy laureatów X edycji konkursu!

W dniu 31 marca 2021r. podczas wirtualnego spotkania, poznaliśmy laureatów jubileuszowej – X edycji ogólnopolskiego konkursu „Wiem na Bank – Indeks na WZiE”!

Finałowa dziewiątka uczestników została wyłoniona podczas pierwszego etapu, w którym wypełniając test on-line wykazali się szeroka wiedzą i pokonali ponad 100 uczniów z całej Polski.

Finał (II etap konkursu) odbył się w dniach 29-30 marca 2021r. i został podzielony na dwie części. W pierwszej części finaliści przygotowywali opis projektu biznesowego, natomiast w drugiej finaliści prezentowali swój projekt biznesowy przed niezależną komisją w składzie: Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej dr hab. Małgorzata Gawrycka, prof. uczelni, dr inż. Anita Richert-Kaźmierska, adiunkt badawczo-dydaktyczny Wydziału Zarządzania i Ekonomii oraz dr Kamil Iwankiewicz, Dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Olsztynie.

Zwycięzcami X edycji „Wiem na Bank – Indeks na WZiE” zostali:

• 1 miejsce: Barbara Seleman (III Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie) za projekt Aplikacji Mobilnej
  • 2 miejsce: Eliana Szulta (Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie) za projekt Agroturystyka Kaszuby Zielony Staw
  • 3 miejsce: Michał Stasik (II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu) za projekt Stasik Korepetycje

Dwóm najwyżej sklasyfikowanym uczestnikom przyznano tytuł Laureata, który jest ważny dwa lata i umożliwia przyjęcie na zasadach preferencyjnych na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.  Dla wszystkich finalistów przewidziano nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora i sponsorów.

Obrzejrzy film z ogłoszenia Laureatów Konkursu Wiem na Bank 2021:

Tegoroczna edycja konkursu Wiem na bank - Indeks na WZiE różniła się znacząco od wcześniejszych. Między innymi tym, że w II etapie konkursu uczestnicy przygotowywali opisy swoich pomysłów biznesowych, a następnie prezentowali je przed wymagającymi jurorami. – podsumowuje dr inż. Anita Richert-Kaźmierska, adiunkt badawczo-dydaktyczny - Projekty konkursowe mile zaskoczyły jurorów wysokim poziomem merytorycznym. Wszystkie pomysły były dobrze przemyślane, poparte pogłębioną analizą i rzetelnie "przeliczone". Uczestnicy II etapu konkursu wykazali się dużą innowacyjnością, ale co szczególnie warte podkreślenia, również wiedzą i umiejętnościami z zakresu analizy strategicznej i finansowej. W opisie swoich pomysłów wykorzystywali m.in. metodę analizy 5 sił Portera, analizy SWOT, analizy kluczowych czynników sukcesu, czy precyzyjnie wyliczali ilościowy i jakościowy próg rentowności. W czasie prezentacji z pasją i przekonaniem opowiadali o swoich planach. Niektórzy również o już podjętych działaniach przybliżających do realizacji wyznaczonych celów.

Wszystkim uczestnikom konkursu Wiem na bank - Indeks na WZiE, a szczególnie tym biorącym udział w II etapie, należą się ogromne gratulacje! Trzymamy kciuki za sukces prezentowanych pomysłów!

Zainteresowanie oraz frekwencja wskazują, że Konkurs jest ważnym i ambitnym wyzwaniem dla wszystkich uczniów, przede wszystkim zainteresowanych szeroko pojętą rzeczywistością społeczno-gospodarczą, bankowością i przedsiębiorczością.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Więcej informacji o "Konkursie Wiem na Bank - Indeks na WZiE"