Konsul USA - Brian Selman na WZiE

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z amerykańskim dyplomatą. Pan Konsul Brian Selman przedstawi 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do studentów:

- praktyki i staże studenckie oraz dla absolwentów w okresie 1 roku po ukończeniu studiów

- studia drugiego stopnia - możliwości dofinansowania oraz proces aplikacyjny

- programy wymiany wakacyjnej, niekolidujące z zajęciami w trakcie roku akademickiego

23 października 2018 roku, wtorek, godzina 12:00

Wydział Zarządzania i Ekonomii, audytorium 007

Wstęp wolny.

Więcej informacji: http://bit.ly/konsulUSAnaPG

Prelegenci:

Brian Selman, Vice Consul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Brian Selman jest dyplomatą w randze Vice Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Jest to jego pierwsza placówka dyplomatyczna w której pełni służbę jako pracownik Departamentu Stanu USA. Brian przebywał już wcześniej w Europie jako student oraz nauczyciel języka angielskiego - trzykrotnie mieszkał w Rosji w miastach Moskwa, Sankt Petersburg oraz Vladimir. Przed dołaczeniem do korpusu dyplomatycznego, pracował na Politechnice w Teksasie jako Doradca do spraw Studiów Zagranicznych. Pan Konsul posiada dwa tytuły licencjackie - Russian Studies oraz International Relations, oraz skończone studia magisterskie z zakresu Russian, East European and Eurasian Studies na Uniwersytecie w Teksasie.

Marek Witkowski, specjalista programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland, absolwent WZiE PG

Marek Witkowski wysyła studentów i młodzież do Stanów Zjednoczonych. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA, pomógł już 514 osobom wyjechać do Stanów. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia wyższe, szkoła średnia oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w USA do budowania kariery zawodowej.