DEBATA PODATKOWA - Poznaj zmiany w podatkach w 2019 roku

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Debat podatkowych” na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Spotkanie podczas, którego omówione zostaną praktyczne aspekty związane ze zmianami podatkowymi w roku 2019.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in.:

• split payment – na czym polega mechanizm podzielonej płatności oraz kogo dotyczy?
  • niższy CIT – kto może skorzystać z nowej, 9% stawki?
  • podwyższenie modernizacji środków trwałych do 10 000 zł – nowe korzyści i nowe obowiązki?
  • nowe zasady leasingu samochodów – czy to już koniec podatkowych korzyści?
  • exit tax – podatek od przeniesienia biznesu
  • obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas fiskalnych – kasy online w 2019 roku,
  • ulga na B+R oraz nowa ulga Innovation Box od 2019 r.
  • kto zapłaci nowy podatek od nieruchomości komercyjnych?
  • wynagrodzenie małżonka przedsiębiorcy w kosztach od 2010 roku,
  • nowe zasady opodatkowania wspólnego małżonków ulga mieszkaniowe.

Spotkanie odbędzie się: 16 stycznia (środa) 2019 roku o godzinie 17:00 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej  w AULI 107.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Kolejne spotkanie planowane jest na początku marca 2019 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Organizatorami:

Zapraszamy!