Bałtycki Festiwal Nauki 2019. Poznaj świat nauki od kuchni!

Stwórz nawierzchnię ze słodyczy, którą będzie można potem zjeść, spróbuj wegańskiego „kawioru” o różnych smakach i jadalnych folii opakowaniowych – podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej pokażemy Wam świat nauki od kuchni, i to nawet dosłownie! Przygotowaliśmy ponad 150 różnych propozycji z 23 dyscyplin naukowych. Zapraszamy na prawdziwą naukową ucztę!

 

W ramach tegorocznej Edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki, studenci i pracownicy Politechniki Gdańskiej przygotowali dla dzieci, młodzieży i dorosłych bogatą ofertę zajęć z różnych dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne, aż po automatykę z robotyką! Będzie można wziąć udział w warsztatach, dyskusjach, pokazach laboratoryjnych, wysłuchać wykładów, obejrzeć prezentacje multimedialne i spędzić czas na pikniku naukowym.  

BFN to także okazja, by zajrzeć do uczelnianych pracowni i laboratoriów na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii zostaną przeprowadzone warsztaty i wykłady z dzidzin: ekonomia, towaroznawstwo, organizacja i zarządzanie. Będzie można odkryć m.in.  jak nie wpaść w pułapkę finansową, jak zważyć psa linijką, czy ile jesteśmy w stanie zapłacić za łyk kawy?

 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Na część zajęć obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji i program: www.festiwal.pg.edu.pl