Zwycięstwo zespołu Politechniki Gdańskiej w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych

Zespół reprezentujący  Politechnikę Gdańską w składzie:  dr inż. Karol Flisikowski (opiekun, Adiunkt WZiE PG) razem ze studentami – Norbertem Nieżorawskim (student Inżynierii Danych WZiE PG), Maciejem Winnikiem oraz Martą Sobolewską zdobyli I miejsce na krajowym etapie V edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych!

Zespół przygotował pracę pt.: „Wpływ niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia elektryczne na jakość snu.”. Dzięki wygranej na etapie krajowym, zespół awansował do etapu międzynarodowego jako reprezentacja Polski.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie Konkursu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

 

 

O konkursie

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych (International Statistical Literacy Project, ISLP), prowadzony jest przez Stowarzyszenie Międzynarodowe na rzecz Edukacji Statystycznej (International Association for Statistical Education, IASE) od 2007 roku. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności uczniów w opisywaniu ich środowiska za pomocą statystyk oraz używanie statystyk jako narzędzia do uczenia się o ich codziennym życiu, a w szczególności: badanie i analizowanie problemów związanych z tematyką konkursu oraz interpretowanie wyników statystycznych.