Zasady powrotów i udostępniania miejsc w domach studenckich PG

Biorąc pod uwagę wciąż obowiązujący w Polsce stan pandemii, akademiki PG będą przygotowane na powrót studentów w oparciu o aktualne zalecenia sanitarne GIS. Jednocześnie należy pamiętać, że powrót do domów studenckich powinien odbywać się wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

 

Zasady powrotów i udostępniania miejsc w domach studenckich PG:

  • Studenci przebywający w akademikach od początku pandemii będą mogli pozostać w nich do 5 lipca 2020 r.
  • Studenci, którzy opuścili akademiki przed wprowadzeniem w Polsce stanu pandemii (lub podczas obowiązywania tego stanu), a którzy nie będą musieli do nich wracać przed 5 lipca 2020 r., będą mogli wrócić po swoje rzeczy od 21 maja 2020 r. (czwartek). Rzeczy będzie można albo zabrać ze sobą, albo umieścić w dedykowanej przechowalni.
  • Studenci, którzy wyjechali z akademików, ale planują powrót i ponowne zakwaterowanie na czas trwania sesji egzaminacyjnej (bądź odrabiania zajęć laboratoryjnych) będą mogli kwaterować się w nich od niedzieli 24 maja 2020 r.
  • Studentom, którzy w trakcie pandemii rozwiązali umowy z właścicielami stancji zewnętrznych, jednak będą zobligowani do pojawienia się na    uczelni i nie będą mieli możliwości znalezienia noclegu w Gdańsku, będą przydzielane okresowo wolne miejsca w akademikach PG                   (w miarę dostępności). Decyzje w tym zakresie będą podejmowane indywidualnie przez kierownictwo osiedla studenckiego PG
  • Osoby powracające do akademików zobowiązane są do zapoznania się z dedykowanym komunikatem [TUTAJ]
  • Z kolei Dom Studencki nr 11, przeznaczony decyzją wojewody pomorskiego na użytek władz sanitarnych w razie pogłębienia stanu epidemii, pozostanie na razie wyłączony z użytkowania. Studenci, którzy zamieszkiwali go przed wprowadzeniem stanu pandemii będą kwaterowani w pozostałych domach studenckich.