Wyjątkowa publikacja o kampusie PG już w sprzedaży!

 • Bogato ilustrowany album „Kampus Politechniki Gdańskiej – powstanie i rozwój” pokazuje naszą uczelnię z zupełnie nowej, nieznanej dotąd perspektywy. Jego autorami są, związani z Politechniką od wielu lat – Krzysztof Krzempek (zdjęcia)  i Jakub Szczepański (tekst).

   

  To pierwsza publikacja opisująca rozwój kampusu Politechniki Gdańskiej od czasu powstania po dzień dzisiejszy. Na 128 stronach znalazło się ponad 220 fotografii ukazujących nieznane i niedostępne zakamarki uczelni. Książka odsłania przed czytelnikami m.in. detale, których obejrzenie z bliska nie jest możliwe – niektóre zdjęcia zostały wykonane z podnośników, rusztowań, a nawet z dachów.

  Niewątpliwą atrakcją są reprodukcje oryginalnych rysunków twórcy projektu wykonawczego kampusu, wybitnego architekta prof. Alberta Carstena. Niepublikowane do tej pory rysunki  pochodzą ze zbiorów Muzeum Architektury Politechniki Berlińskiej (Architekturmuseum der Technischen Universität Berlin). W sumie w albumie znajduje się 60 ilustracji archiwalnych.

  Książka nie pretenduje do roli wyczerpującej monografii kampusu PG. Ambicją autorów było zwrócenie uwagi na przestrzenną wartość zespołu uczelni, bogactwo detali, pomysłów i rozwiązań funkcjonalnych oraz technicznych z różnych epok.

  Pięknie wydany album w twardej, płóciennej oprawie można nabyć w sklepie z upominkami Politechniki Gdańskiej (w Dziale Promocji, budynek nr 2 na mapie kampusu). Cena: 35 zł.