TRZY MEDALE W DWA TYGODNIE NA DWÓCH KONTYNENTACH

Sukcesy Darii Pogorzelec – Studentki  Zarządzania Inżynierskiego na WZiE PG, która w judo zdobyła dwukrotne Mistrzostwo Polski 2018 oraz wywalczyła  trzecie miejsce w  Grand Prix Cancun 2018 w Meksyku.

 

W dniach 05-06 października 2018 odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w judo. Podczas zawodów zdobyła dwa złote medale: indywidualny i drużynowy.

 Jest to mój dziewiąty indywidualny tytuł Mistrzyni Polski Seniorów i jednocześnie drugie seniorskie złoto w kategorii wagowej -70 kg (pierwsze wywalczyłam 10 lat temu, w 2008 roku w Bielsku-Białej) – opowiada Daria Pogorzelec - 9 zwycięstw na Polskim podwórku brzmi dumnie, ale rekordzistką Polski jest Beata Maksymow (+78kg), która w swojej karierze zgromadziła 25 złotych krążków, także jest do czego dążyć.

W turnieju drużynowym startowała gościnnie pod banderą Czarnych Bytom.

Cel – Meksyk!

Tydzień później odbyło się Grand Prix w Meksyku. Był to jeden z turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk olimpijskich, po którym  zawodniczka awansowała na 11 pozycję w światowym rankingu olimpijskim.

- To dotychczas mój największy sukces w kategorii wagowej -70 kg , dlatego podwójnie cenny. Stoczyłam pięć walk, z czego cztery zwycięskie (każda na inną technikę). Dziękuję za doping i wsparcie!  - komentuje na swoim Fan Pagu na Facebooku Daria Pogorzelec (www.facebook.com/DariaPogorzelecFanPage )

 

Gratulujemy! Dopingujemy na kolejnych zawodach i życzymy powodzenia!

Galeria zdjęć