Taneczny sukces naszej Absolwentki w Korei!

Monika Kozłowska - absolwentka kierunku Zarządzanie inżynierskie - zaprezentowała nasz kraj w odległej Korei Południowej podczas Pucharu Świata International Dance Organization (IDO), gdzie zdobyła aż dwa złote medale!

W dniach 23-26 sierpnia odbył się Puchar Świata IDO w wielu stylach tanecznych oraz w rożnych kategoriach wiekowych. Przyjechało ponad 600 tancerzy z 16 krajów świata. Tancerze z 4 kontynentów rywalizowali w miejscowości Chuncheon City - około 75 km na wschód od stolicy Korei Południowej, Seulu.

Monika Kozłowska, która na co dzień trenuje w R&D Studio Tańca SPIN Rumia pod okiem Doroty Puchowskiej, pojechała do dalekiej Azji reprezentować Polskę. Wystartowała w trzech kategoriach - Jazz Dance, Modern&Contemporary Dance oraz Show Dance.

Wspaniale zaprezentowała nasz kraj i aż 2-krotnie, zgromadzeni uczestnicy z całego Świata, usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego na Hoban Arenie w Korei. Monika zdobyła dwa złote medale Pucharu Świata IDO Performing Arts zwyciężając w kategorii Jazz Dance oraz w Show Dance z układem "Witamy w kabarecie" oraz wysokie 8 miejsce w kategorii Modern&Contemporary.

***

Monika Kozłowska jest tancerką z najwyższą klasą Mistrzowską Międzynarodową S w stylach Jazz Dance, Modern&Contemporary Dance oraz Show Dance i dyplomowanym instruktorem tańca o specjalizacji taniec jazzowy. Swoją przygodę zaczęła od gimnastyki artystycznej, którą trenowała przez 11 lat w klubie UKS Jantar Gdynia. Monika była zawodniczką klasy Mistrzowskiej, a po skończeniu kariery sportowej odnalazła pasję do tańca. Na początku zaczęła od salsy i już od 6 lat tańczy jazz oraz modern w R&D Studio Tańca SPIN Rumia. Od 2015 roku reprezentuje kraj na zawodach międzynarodowych IDO – Mistrzostwach Europy, Świata i Pucharach Świata w kategoriach jazz dance, show dance oraz modern.

W 2017 roku otrzymała od Polskiego Związku Tańca wyróżnienie za sukcesy taneczne na arenie międzynarodowej w sezonie 2016/17.

Galeria zdjęć