Moda - pasje i hobby pracowników WZiE

Pracownicy Wydziału Zarządzania i Ekonomii, zarówno zajmujący się dydaktyką, nauczaniem jak również administracją oraz dbaniem o ład i porządek mają wiele pasji, którym na co dzień oddają się w wolnym czasie. Wśród pracowników są poeci, literaci, muzycy – grający i śpiewający w chórach, orkiestrach i zespołach rozrywkowych.  Nie brakuje również sportowców, głównie biegaczy, których wyjątkowa aktywność zaowocowała utworzeniem i reprezentowaniem Wydziału występując w drużynie Biega ZiE.

Wśród zainteresowań takich jak: fotografia, podróże, harcerstwo i wolontariat jest również moda, której projektowaniu oddaje się dr inż. Ewa Marjańska, Adiunkt WZiE PG.

dr inż. Ewa Marjańska, czynna projektantka ubrań dla kobiet,  które nie czują potrzeby podążania za trendami w modzie. Moda stała się jej największą pasją. W swoich kolekcjach stawia na wysoką jakość materiałów (minimum 95% bawełny) oraz wygodę noszenia. Z miłości do szycia i projektowania powstała jej marka Menta Meccanica.

O nowych projektach dr inż. Ewy Marjańskiej, trójmiejskim rynku mody i zbliżającej się premierze jej letniej kolekcji rozmawiała w ramach cyklu Trójmiejscy projektanci Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz, trójmiasto.pl.

Cały wywiad dostępny na stronie: deluxe/tójmiasto.pl

 

Fot.: Piotr Hukało/ Trojmiasto.pl