Misja Mistrzostwa Świata World Sailing 2018 wykonana!

W dniach 2-12 sierpnia w duńskim Aarhus odbyły się żeglarskie mistrzostwa świata wszystkich klas olimpijskich. Uczestniczył w nich również nasz student Paweł Tarnowski, który zajął piąte miejsce w klasie windsurfingu RS:X!  

Regaty trwały równy tydzień. Zawodnikom przyszło rywalizować w pełnym przekroju warunków pogodowych. Nasz Student żeglował bardzo dobrze w większości wyścigów – był nawet liderem mistrzostw i do walki o medale zabrakło niewiele.

Były to chyba najdłuższe regaty w moim życiu. Planem był finał (czyli top10), celem pierwsza piątka a marzeniem medal… Zakwalifikowałem się do finału czyli plan wykonany, jest piąte miejsce czyli cel osiągnięty... a na spełnienie tych sportowych marzeń przyjdzie jeszcze czas – komentuje zawodnik.

Paweł Tarnowski zajmując piąte miejsce w Mistrzostwach Świata wywalczył również kwalifikację dla Polskiego windsurfingu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020! Oznacza to że miejsce dla Polski na IO jest już zapewnione, ale o tym kto dokładnie będzie reprezentować kraj zadecydują występy polskich zawodników w 2019 oraz 2020 roku. 

Bardzo dziękuję za wsparcie i kibicowanie. Dziękuję władzom uczelni, wydziału ZiE oraz wszystkim dzięki którym mogę iść tą drogą i dążyć do sportowych marzeń nie rezygnując z możliwości kształcenia się na Politechnice Gdańskiej! To dla mnie wielki zaszczyt, szansa oraz duma reprezentowania takiej wspaniałej uczelni! – kontynuuje Paweł Tarnowski.

Teraz przed zawodnikiem kolejne wyzwania. Najbliższe z nich - Mistrzostwa Europy rozpoczną się już 28 sierpnia 2018r. w Sopocie. Zapraszamy do kibicowania, a zawodnikowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

Strona regat, wyniki i więcej informacji: https://aarhus2018.sailing.org