Kolejne spotkanie Rethinking Economics Gdańsk – spójrz na ekonomię z innej perspektywy

„Każdy, kto wierzy w nieograniczony rozwój czegokolwiek fizycznego na fizycznie ograniczonej planecie jest albo wariatem, albo ekonomistą” - Kenneth E. Boulding.

Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium o ekonomii w ramach Rethinking Economics Gdańsk (RE Gdańsk),  który jest częścią ogólnoświatowego ruchu Rethinking Economics. Drugie spotkanie powstałe z inicjatywy pracowników naukowych Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG odbędzie się 12 stycznia o godz. 18:00 na platformie ZOOM.

Wejście na spotkanie

Tematem spotkania będzie „Postwzrost - niezrozumiany, niepożądany i niemożliwy do uniknięcia?”, a prelegentem Jan Chudzyński z Uniwersytetu Warszawskiego.

W ramach RE Gdańsk prowadzone są wykłady i seminaria, na których prezentowane i omawiane są główne zagadnienia makroekonomiczne takie jak inflacja, bezrobocie, dług publiczny, pieniądz, nierówności dochodowe, polityka pieniężna i polityka fiskalna, z perspektywy heterodoksyjnych szkół ekonomicznych.

 

Wydarzenia wspiera również Fundacja im. Edwarda Lipińskiego działająca na rzecz promocji pluralizmu w naukach ekonomicznych.

 

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich. Zapraszamy szczególnie studentów!