Jesienny półmaraton w wykonaniu Wydziałowego Teamu Biegowego ZiE PG

Było mokro, chłodno i nie obyło się bez gradu. W takich warunkach zawodnicy Wydziałowego Teamu Biegowego spędzili minioną niedzielę - dodatkowo pokonując 21,0975 km po gdańskich ulicach.

W półmaratonie Amber Expo, który odbył się 28 października 2018r. uczestniczyło ponad 4000 biegaczy. Kolejne pięćset zawodników wystartowało w biegu towarzyszącym na dystansie 5 km.

Mimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody udało się poprawić zeszłoroczny czas o ponad 8 minut, co jest dowodem na to, że żadne warunki nam niestraszne. Oczywiście fantastyczna atmosfera w Wydziałowym Teamie biegowym też ma ogromne znaczenie. Wsparcie i mobilizacja od innych członków zespołu dodają skrzydeł! – relacjonuje Aleksandra Markowska z Wydziałowego Teamu Biegowego.

Najwyższe miejsce w swojej kategorii zdobyła Barbara Stepnowska, plasując się tuż za podium na czwartym miejscu. Najszybszym zawodnikiem był Piotr Olewniczak, który pokonał dystans półmaratonu w zaledwie 1h 30min 55s.! Wśród kobiet najszybszą była Magdalena Popowska z czasem 01:45:30 i ósmym miejscem w swojej kategorii wiekowej.

Na dystansie półmaratońskim pobiegli:

  • Aleksandra Markowska (administracja)
  • Piotr Olewniczak (student)
  • Magdalena Popowska (wykładowca)
  • Małgorzata Rejmer (administracja)
  • Katarzyna Stankiewicz (wykładowca)

W Biegu na Piątkę:

  • Barbara Stepnowska (reprezentująca Program MBA PG)
  • Paweł Jacewicz (administracja)

Na mecie na zawodników Teamu czekała Pani Dziekan prof. Julita Wasilczuk oraz niezawodna w kibicowaniu prof. Krystyna Gomółka.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych życiówek!

 

- - - - -

Biegasz lub masz chęć się poruszać? Dołącz do naszego Wydziałowego Teamu Biegowego ZiE PG. Czeka na Ciebie profesjonalna biegowa koszulka oraz chusta.

Następnymi zawodami podczas których można kibicować zawodnikom z Teamu ZiE będzie PKO Grand Prix Gdyni - Bieg Niepodległości. Start 11 listopada o godz. 15:00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Więcej informacji: www.grandprixgdyni.pl/bieg-niepodleglosci-z-pko-bankiem-polskim

Galeria zdjęć