II miejsce w Polsce dla studiów ekonomicznych WZiE PG!

W dniu 18 grudnia 2019 r. „Rzeczpospolita” już po raz czwarty opublikowała ranking polskich uczelni, które oferują najlepsze studia ekonomiczne.

Wśród uczelni nieekonomicznych wiceliderem rankingu jest Politechnika Gdańska (uzyskując 71,39 punktów), której studia ekonomiczne realizowane są na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Na czele zestawienia znalazł się Uniwersytet Warszawski (74,87 p.), a na najniższym stopniu podium uplasował się piąty przed rokiem Uniwersytet Łódzki (65,09 p.). W zestawieniu wzięły udział 23 uczelnie.

Ranking wyróżnia uczelnie, które dbają o wysoką jakość kształcenia, oferują studentom najwięcej możliwości do zdobycia międzynarodowych kontaktów i doświadczenia, a także zapewniają dobry start do pracy swoim absolwentom. W metodologii rankingu pod uwagę zostały wzięte cztery kryteria:

  1. Kariera absolwentów
  2. Jakość nauczania
  3. Potencjał naukowy
  4. Umiędzynarodowienie

Politechnika Gdańska uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni w kryterium „Kariera absolwentów”. Złożyły się na to wysokie zarobki absolwentów studiów ekonomicznych oraz krótki czas poszukiwania pracy po ukończeniu studiów.

W tym roku zestawienie zostało podzielone na uczelnie ekonomiczne oraz uczelnie nieekonomiczne oferujące najlepszą edukację z zakresu ekonomii. Metodologia uległa zmianie, w celu dopasowania jej do zapisów wprowadzonej Konstytucji dla Nauki, w której kierunki studiów są przypisane już nie do wydziałów a do szkół wyższych.

Galeria zdjęć