dr hab. Jan Kreft, prof. uczelni z nagrodą im. dr. Pawła Stępki za najlepsze wydawnictwo z dziedziny mediów elektronicznych

Kapituła Nagrody im. dr. Pawła Stępki zdecydowała o przyznaniu dr hab. Janowi Kreftowi, prof. uczelni z Katedry Zarządzania WZiE PG nagrody za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych za pracę pt.:  „Władza algorytmów. U źródeł potęgi Google i Facebooka” opublikowaną w 2019 r. przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jest to książka o niezwykłych relacjach ludzi i algorytmów Google i Facebooka. Omawia nową inkarnację władzy – władzy społecznych algorytmów. Żyjemy w kulturze algorytmów, w czasach algokracji wpływającej na decyzje polityczne, kariery, na to, z kim się komunikujemy, co czytamy, oglądamy… Więcej informacji o książce na stronie wydawnictwa.

Nagroda im. dr. Pawła Stępki przyznawana jest przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego za najlepszą rozprawę doktorską oraz wydawnictwo z dziedziny mediów elektronicznych. Więcej informacji o nagrodzie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!