Dni Otwarte Edukacyjnego Centrum Egzaminacyjnego przy WZiE PG

Zapraszamy na Dzień Otwarty w holu Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej 19 marca 2019r w godz. 09.00-13.00.

Harmonogram dnia otwartego:

Godzina

Wydarzenie

Miejsce

09.00-12.00

Prezentacja ECDL na stoisku –informacje o idei  i certyfikacji ECDL, odpowiedzi na pytania zainteresowanych studentów

Hol w gmachu WZiE

11.00-11.30

Quiz z wiedzy informatycznej z nagrodami w postaci materiałów reklamowych ECDL oraz voucherów na egzaminy

Hol w gmachu WZiE

12.00 -13.00

Wykład pt. „Okiem praktyka bezpieczeństwa IT, czyli o jasnej i ciemnej stronie mocy Internetu". Prelegent: Piotr Szukiewicz

Sala 103/104

 

Wykład:

Przeplatana prelekcja i studium przypadku, opisująca wpływ technologii i motywy działania cyberprzestępców. Przedstawia fakt iż, informatyk współpracujący z sądem zawsze jest krok z tyłu,
a specjalista od bezpieczeństwa powinien być zawsze o krok do przodu oraz opis najnowszych trendów i zagadnień z zakresu bezpieczeństwa IT, zarówno od strony atakującego systemy informatyczne jak i jego obrońcy.

Bio Prelegenta:

Piotr Szukiewicz - Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Fizyki technicznej i Matematyki Stosowanej (Programowanie i bazy danych) oraz Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (Aplikacje i Usługi Internetowe). Zawodowo zajmuje się informatyką sądową, analizami bezpieczeństwa sieci informatycznych, systemów baz danych oraz finansowo-księgowych. Autor  publikacji dot. najnowszych trendów i zagadnień z zakresu bezpieczeństwa IT, m.in. w biuletynie Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Propagator wiedzy i prelegent zagadnień dot. bezpieczeństwa informatycznego. Członek i delegat XII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Informatycznego, przewodniczący komisji rewizyjnej PTI.

 

Zapraszamy!