Covid-19. Zasady bezpieczeństwa na kampusie Politechniki Gdańskiej

W związku z pogorszeniem sytuacji epidemicznej w kraju – wzrostem liczby zakażeń i zgonów, prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa: noszenie maseczek, zachowanie min. 1,5 m dystansu od innych osób i dezynfekcję rąk podczas przebywania na kampusie, a także pozostanie w domu, gdy ma się objawy wskazujące na zachorowanie na Covid-19. Do 5 kwietnia ograniczona zostanie praca stacjonarna na rzecz pracy zdalnej pracowników administracyjnych uczelni.

Przypominamy, że w budynkach na terenie kampusu zlokalizowane są punkty do dezynfekcji rąk i pomiaru temperatury, a także dystrybutory płynu do dezynfekcji.

Informacje i instrukcje dotyczące zasad postępowania w związku z Covid-19 znajdują się na stronie pg.edu.pl/koronawirus:

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w dniach 24 marca – 5 kwietnia 2021 r. ograniczona zostaje praca stacjonarna na rzecz pracy zdalnej administracji uczelni pod warunkiem zachowania ciągłości funkcjonowania jednostek.

Jednocześnie informujemy, że trwają szczepienia przeciwko Coivid-19 wśród nauczycieli akademickich.

Aktualne informacje o szczepieniach dostępne są na oficjalnej stronie „Szczepimy się”.

Ogólne informacje i zalecenia związane z postępowaniem w związku z Covid-19, a także listę aktualnych zaleceń i ograniczeń obowiązujących w kraju można znaleźć na oficjalnej stronie rządowej. Osoby, które źle się czują i podejrzewają zakażenie koronawirusem, mogą zapisać się na test online. Formularz kwalifikacyjny do testu dostępny jest na oficjalnej stronie gov.pl/dom.