Charytatywny bieg współorganizowany przez studentów WZiE - „Biegniemy z misją”!

19 maja br. w Sopocie odbędzie się I Bieg pt. „Biegniemy z misją”. Organizatorem wydarzenia jest grupa wolontariuszy tworzących projekt „Dzieło na misji”, do której należą studentki WZiE - Dominika Wróblewska oraz Emilia Butowska.

Start zlokalizowany będzie na Łysej Górze w Sopocie. Środki pozyskane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane na organizację wolontariatu misyjnego w Etiopii i Argentynie.

Wydarzenie skierowane jest do każdego. Będzie to doskonały czas  na spędzenie czasu z rodziną. Dla każdego uczestnika przewidziany jest medal, pomiar czasu, a dla najmłodszych specjalne atrakcje, m.in. malowanie twarzy i skręcanie balonów.  – zaprasza Emilia Butowska, koordynatorka biegu.

Bieg zostanie poprzedzony profesjonalną rozgrzewką, o którą zadba Adam Zagórski, inicjator akcji Run Beach Morning, podnoszącej świadomość w zakresie pomocy dzieciom chorym na zespół Retta oraz wspierającej osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Start biegu został zaplanowany na godz. 11.00.

Trasa dla dorosłych: ok. 5 km

Trasa dla dzieci: 250 m

Link do zapisów znajduje się tutaj.

Więcej informacji o wydarzeniu możecie znaleźć na Facebooku

 

O grupie ”Dzieło na misji”

„Dzieło na misji” to projekt, który powstał w 2016 roku z inicjatywy stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W sierpniu 2017 roku grupa po raz pierwszy wyjechała na wolontariat misyjny do Etiopii. Podczas takiego wyjazdu priorytetowym zadaniem jest niesienie pomocy medycznej (m.in. wyposażenie miejscowych przychodni w podstawowy sprzęt medyczny; badanie osób chorych i starszych, które nie mają dostępu do opieki medycznej)  oraz edukacyjnej (wyposażenie szkół w niezbędne pomoce naukowe; nauczanie dzieci i młodzieży) dla miejscowej ludności.

Galeria zdjęć