400 studentów z 34 krajów – Summer School z dr Katarzyną Stankiewicz

Co roku w lipcu na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu w Ljublianie organizowana jest dla studentów z całego Świata  trzytygodniowa Szkoła Letnia.  Podobnie jak w roku poprzednim, jeden z kursów  proponowanych studentom prowadziła dr Katarzyna Stankiewicz, wykładowczyni naszego Wydziału.

To już 19 edycja Ljubliana Summer School i trzeba przyznać, że doświadczenie  organizatorów zdobyte przez te lata przekłada się bezpośrednio na jakość organizacji  tego przedsięwzięcia pod każdym względem. W tym roku ponad 400 studentom z 34 krajów całego świata zaproponowano  26 kursów prowadzonych przez równie międzynarodową ekipę z Europy, Azji i obu Ameryk. Takie podejście do różnorodności  wynika wprost z przewodniego hasła Szkoły: ” Take the Best from East& West...” .

W  moich zajęciach „Psychology for Managers” brało udział 36 studentów z 11 krajów reprezentujących  Afrykę, Amerykę Pn., Azję i Europę. Fascynujące było obserwowanie  jak rozwijają umiejętności współpracy w tak bardzo zróżnicowanych zespołach i jak odkrywają istnienie tych „the Best” w wiedzy, doświadczeniu i sposobach działania  kolegów i koleżanek z tak odległych stron naszego  globu.opowiada dr Katarzyna Stankiewicz.