„Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską” w Radiu Gdańsk

Dlaczego warto studiować w Gdańsku? Jakie projekty ważne dla społeczeństwa są realizowane na Politechnice Gdańskiej? Jakie możliwości daje druga najlepsza uczelnia badawcza w Polsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego? – na te i inne pytania  można usłyszeć odpowiedzi na antenie Radia Gdańsk od 8 czerwca.

 

„Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską” to nowy cykl audycji w Radiu Gdańsk, który gości na antenie od 8 czerwca, po godzinie 15-tej, przez pięć kolejnych poniedziałków. W pierwszej audycji prof. Krzysztof Wilde, rektor PG przybliżył słuchaczom miejsce Politechniki Gdańskiej na mapie polskiej i europejskiej nauki oraz wyzwania i plany rozwoju uczelni na kolejne lata.

Szymon Krawczuk, wybrany najzdolniejszym studentem - naukowcem w Polsce w 2019 roku, w konkursie „Pro Juvenes”, organizowanym przez  Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, podzieli się  doświadczeniami z wysłania rakiety w kosmos i współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (audycja 15 czerwca)

W kolejnych odcinkach wystąpią:

dr Michał Kucewicz, z Katedry Systemów Multimedialnych WETI, badacz głębokich struktur mózgowych, poszukujący odpowiedzi na pytania czym jest pamięć, gdzie jest zlokalizowana w mózgu i jak można ją efektywnie leczyć w chorobach Alzheimera, Parkinsona oraz innych, w których przebiegu występują zaburzenia pamięci 

- dr inż. Ewa Głowińska, adiunkt w Katedrze Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego, która obecnie pracuje m.in. nad wytwarzaniem nowych ekologicznych materiałów polimerowych z surowców roślinnych i produktów recyklingu o szerokim spektrum aplikacyjnym       

- Maja Mawusi, studentka architektury PG, odbywająca obecnie staż w Kopenhadze, w  jednym z najbardziej cenionych biur architektonicznych na świecie, która opowie m.in. o doświadczeniach przy tworzeniu gdańskiego masterplanu Stoczni Cesarskiej.

Radio Gdańsk jest najchętniej słuchaną stacją regionalną na Pomorzu, która ma również największy zasięg.

 

Foto: Archiwum Radia Gdańsk