Kolejne osiągnięcia sportowców z Wydziałowego Teamu Biegowego ZiE PG

• Nie ochłonęliśmy jeszcze po gdańskim maratonie, a Wydziałowy Team Biegowy ZiE PG dostarcza nam nowych emocji. W miniony weekend w Gdyni odbył się Bieg Europejski PKO, w którym wzięły udział cztery nasze reprezentantki: Magdalena Popowska, Katarzyna Stankiewicz, Magdalena Licznerska oraz Małgorzata Zięba.

Dystans 10 km najszybciej pokonała Pani Magdalena Popowska, Pełnomocnik Dziekana ds. Międzynarodowych, wbiegając na metę po 49 minutach.

- Tym razem warunki były dosyć ciężkie, głównie przez spory wiatr. Sama trasa też nie należała do najłatwiejszych. Pierwsze 5 km biegło się z góry, a drugie pod górkę. Szkoda, że nie było na odwrót [śmiech], ale za to atmosfera biegu wszystko wynagrodziła. W sumie 4000 zawodników i poustawiani kibice na trasie – dobra zabawa była gwarantowana. Na mecie spotkałyśmy jeszcze dwie studentki z naszego Wydziału! Mamy nadzieję, że kolejny bieg pokonamy już w jednej drużynie - relacjonuje p. Magda Popowska.

Najbliższe starty Wydziałowego Teamu:

• 13 maja w Redzie - "Nocny Bieg Parami ze Świetlikami” na 15 km
    • 3 czerwca w Gdańsku – „Bieg do Źródeł” na 10 km

Chcesz dołączyć do zespołu? Napisz: aparteka@zie.pg.gda.pl, odbierz wydziałową koszulkę i biegnij razem z Wydziałowym Teamem w najbliższych zawodach! J

Całej żeńskiej części Wydziałowego Teamu Biegowego ZiE PG serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych życiowych rekordów!