Jubileuszowa Gala XXV Edycji Konkursu Karole

• Tegoroczna gala odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 18 w Dworze Artusa w Gdańsku. Już po raz 25 najzdolniejsi studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zostaną nagrodzeni za swoje osiągnięcia. Podczas uroczystej Gali, w obecności Władz Politechniki Gdańskiej, Wykładowców, Przedstawicieli biznesu, mediów oraz Studentów zostaną im wręczone pamiątkowe statuetki oraz inne cenne nagrody!

Studia nie są jedynie okresem przyswajania wiedzy, to także czas, w którym przychodzi nam stawiać pierwsze kroki w zawodowej karierze. Doskonale zdają sobie z tego sprawę studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. To właśnie dla nich już po raz dwudziesty piąty organizowany jest konkurs na najlepsze prace projektowe - Konkurs KAROLE. Osiem najlepszych grup projektowych, wyłonionych spośród autorów nominowanych prac konkursowych, zostanie nagrodzonych podczas uroczystej Gali Finałowej. Tegoroczna jubileuszowa XXV Gala odbędzie się w gdańskim Dworze Artusa w najbliższy piątek (19 maja) o godz. 18:00.

Dlaczego KAROLE?

Nazwa Konkursu nawiązuje do postaci prof. Karola Adamieckiego, prekursora nauk o zarządzaniu w Polsce. Był on jednym z pierwszych, który docenił pozytywne skutki połączenia teorii naukowych z praktyką, biznesem. Nawet dziś niektórzy przedstawiciele świata gospodarczego uważają, że teoria zdobywana na studiach, przekazywana przez naukowców, jest oderwana od rzeczywistości. Działania prof. Adamieckiego pomogły obalić tą tezę, podobnie twórcy Konkursu KAROLE starają się już od 25 lat udowodnić, że połączenie nauki i praktyki to recepta na sukces.

Konkurs KAROLE to doskonała okazja dla studentów na poszerzenie swojej wiedzy, zdobycie doświadczenia a także wykazanie się w sferze tworzenia projektów, w sposób dający ogromną satysfakcję. Otrzymanie statuetki podczas Gali Finałowej to niezapomniana chwila, a jest to dopiero pierwszy krok do kariery. KAROLE cieszą się wielkim poparciem, zarówno środowiska akademickiego, jak i biznesu. Z roku na rok wzrasta liczba firm z Trójmiasta jak również spoza rejonu wspierająca inicjatywę Konkursu. Świadczy to o słuszności tworzenia takich przedsięwzięć, w których połączenie zdobytej wiedzy z praktyką przekłada się na realne rozwiązania. Rozumieją to organizatorzy i uczestnicy Konkursu, rozumie to też coraz więcej przedsiębiorstw.

Jak wygląda proces zdobycia nagrody Karoli?

Droga do zdobycia prestiżowej statuetki nie jest łatwa i składa się z kilku etapów:

I Etap

Studenci w ramach realizowanych na uczelni przedmiotów piszą prace projektowe w jednej z poniższych kategorii:

Prace pisane są pod okiem prowadzących, na podstawie rzeczywistej sytuacji rynkowej w wybranych przez studentów firmach.

II Etap

Prowadzący przedmioty wybierają od 4 do 8 najlepszych prac w każdej kategorii, które następnie oceniane są przez trzyosobowe kapituły konkursu (osobne dla każdej kategorii). W tym roku możliwe było także samodzielne zgłoszenie prac projektowych przez samych zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie.

Po dokładnej ocenie każdej ze zgłoszonych prac, kapituły spotykają się i wybierają zwycięzców.

III Etap

Wręczenie nagród konkursowych oraz statuetek odbywa się podczas Gali Finałowej. Uroczystość organizowana jest w najbardziej reprezentacyjnych miejscach Gdańska. W poprzednich latach odbywała się w Auli Politechniki Gdańskiej, na Dworze Artusa oraz Teatrze Wybrzeże. Biorą w niej udział nie tylko finaliści, ale także władze Wydziału i Uczelni, Miasta Gdańska a także przedstawiciele trójmiejskiego środowiska biznesu. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, uroczysta gala finałowa odbędzie się w Dworze Artusa.

Studenci studentom

Studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii nie tylko uczestniczą w Konkursie. Jego organizatorami są członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego Project Management, którzy podjęli się realizacji tego projektu. Jednak idea powstania Konkursu wyszła od trzech wykładowców:

• dr inż. Jerzego Koszałki
    • mgr inż. Władysława Stachowskiego
    • dr inż. hab. Marka Wirkusa

To oni dwadzieścia lat temu postanowili wyróżnić najlepszych studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii.